Sedmáci čtou Beruškám

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 02. 2013

7. třída předčítá
Je 28. ledna 2013 a žáci sedmé třídy opouštějí budovu školy, aby navštívili své budoucí spolu-žáčky a přečetli jim úryvky ze svých oblíbených dětských knih. Měli jsme s sebou knihy: Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka, loupežník Rumcajs, Kvak a Žbluňk....apod. Děti ze školky se na nás prý moc těšily. Když jsme dorazili a přivítali se s dětmi, rozdělili jsme se do skupin a začali číst. Děti dávaly při čtení pozor a vůbec nezlobily. Následně po čtení děti malovaly obrázky z přečteného textu. Děti byly na malování velmi šikovné a jejich výkresy dopadly moc dobře. Po čtení a malování nám zbyl ještě čas na hry a skládání puclíků. Na závěr jsme se rozloučili a šli zpátky do školy.
Martin Schőnbauer, 7. třída

Čtení ve školce
V pondělí 28. 1. 2012 jsme se vypravili číst do školky. Cestou jsme se trochu koulovali. Když jsme dorazili do třídy, přivítali jsme se s dětmi a každý z nás dostal jednoho až dva předškoláky. Můj se jmenoval Dan. Četl jsem mu knížku Pan Sova. Myslím, že ho to docela bavilo. Četl jsem mu kapitolu o tom, jak pan Sova chtěl pustit do svého domu zimu. Potom Dan nakreslil asi 3 obrázky a vystřihl je a spolu jsme je nalepili na papír. Dan si výtvor sám podepsal. Potom jsme si šli s dětmi hrát. Házeli jsme si s míčky, skládali puclíky a hráli stolní hry. Když nastal ten pravý čas, tak jsme se rozloučili a šli jsme zpátky do školy. Byla to zábava.
Vojta Rendl, 7. třída

Fotogalerii z akce najdete na http://berusky-chuchle.rajce.idnes.cz/Skolaci_v_MS/