Třinácté poetické setkání

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 04. 03. 2013

Pražské poetické setkání 2013

Ve čtvrtek 28. února jsme se v odpoledních hodinách sešli v historické budově chuchelské základní školy, abychom strávili příjemné odpoledne s poezií – konal se již 13. ročník Pražského poetického setkání.
V porotě tento rok zasedly dvě velmi milé dámy. Ředitelka Střední školy dostihového sportu a jezdectví v Praze 5 - Velké Chuchli paní Ing. Soňa Froňková a zpěvačka, herečka, moderátorka a vedoucí tvůrčí skupiny pro děti a mládež Českého rozhlasu paní Zora Jandová. Třetím členem poroty se stal pan učitel Marek Burian.

Paní Zora Jandová šířila svou pozitivní energii všude kolem. Svou písní o tchořovi rozesmála snad všechny přítomné. Žákyně a žáky se snažila před zahájením soutěže povzbudit a na závěr jim dala několik cenných rad. Při svých závěrečných slovech nešetřila chválou. Chválila nejen úroveň našeho školního kola poetického setkání, ale také atmosféru, která celé odpoledne v naší škole panovala. Několika žákům nabídla dokonce spolupráci s Českým rozhlasem a nás ostatní pozvala, abychom se přišli podívat, jak se tvoří pořady v Českém rozhlasu.

Letošní setkání moderovali žáci 7. třídy – Anička Šafářová a Míša Holada. Svůj moderátorský ostych z loňského roku letos vyměnili za lehkost, se kterou nás provedli celým poetickým odpolednem.

Naše setkání zahájili žáci a žákyně prvních tříd, kteří svými verši o zvířátkách z Afriky předvedli, že se toho za 1. pololetí opravdu hodně naučili. V příštím roce jistě některé z nich uslyšíme recitovat v 1. kategorii 14. ročníku poetického setkání.

Recitační odpoledne zpestřili žáci a žákyně ze 4. třídy svým hudebním vystoupením, které nacvičili pod vedením pana učitele Marka Buriana. Jejich vystoupení nadchlo nejen rodiče, ale i paní Zoru Jandovou.

Soutěž byla rozdělena opět do čtyř kategorií (2. a 3. třída, 4. a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída). V každé kategorii bylo vyhlášeno 1., 2. a 3. místo. Do obvodního kola postupují žáci, kteří se umístili na 1. a 2. místě.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:
1. kategorie:
Eda Lošťák (1. místo)
Áša Melicharová (2. místo)
Eliška Štiková, Anička Štiková (3.místo)

2. kategorie:
Kryštof Zapletal (1. místo)
Anička Králová (2. místo)
Vojta Hnízdil (3. místo)

3. kategorie:
Jana Bejdová (1. místo)
Martin Schönbauer (2. místo
) Hanička Bartošová, Kačka Vlková (3. místo)

4. kategorie:
Gerron Stewart (1. místo)
Philip Hladký (2. místo)
Vendula Rudolfová, Danča Kolečková, Kája Černá (3. místo)

Rádi bychom pogratulovali všem žákyním a žákům za svou odvahu postavit se před publikum a recitovat.

Všichni vítězové dostali diplom, na kterém se výtvarně podíleli žáci 1. a 3. tříd, sladkou (ale zdravou) odměnu a podkovičku pro štěstí.
Následující den obešli žáci a žákyně 7. třídy všechny zúčastněné a i je odměnili čestným uznáním, sladkostí a podkovičkou.
Vám, kteří budete reprezentovat naši školu v obvodním kole Pražského poetické setkání, přejeme hodně štěstí.

Mgr. Patricie Bošková

Fotografie a videa najdete ve Fotogalerii.