Návštěva ZOO Praha

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 04. 2013

Jak někteří víte, navštívili žáci 7. a 8. třídy opět pražskou ZOO.
Paní průvodkyně nám povídala o chování zvířat (odborný název etologie). Nejdříve nám vysvětlila, co etologie je. A všem došlo, že kdybychom nezkoumali zvířata, tak nemáme polovinu surovin, co jsou nutné pro náš život. Pak jsme se dostali k ptákům, a tam nám paní průvodkyně vysvětlovala princip vtištění. Velká zábava byla, když se zeptala, jak se učí létat mladí ptáci. Samozřejmě jsme netušili, ale paní nám řekla, že chovatel se obleče do ptačího obleku a učí malého papouška létat. Nakonec jsme přešli do pavilonu šelem, a tam nám ukazovala kůže zahynulých šelem. To se nám moc líbilo, mě nejvíce zaujala kůže tygra. Ta kůže byla tak 10 let stará, možná více, ale stejně nám to stačilo na ukázku."

Vráťa Tancer, VIII. třída