Den Země 2013

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 19. 04. 2013

Ve čtvrtek 18. dubna proběhl dlouho plánovaný Den Země, který jsme oslavili závodem smíšených družstev v areálu Chuchelského háje, a zároveň tak ukončili celoroční projekt Lesohrátky - tajemství chuchelského lesa. Družstva pod vedením žákyň a žáků osmé třídy proběhla osmi stanovišti, kde plnila úkoly mapující jednotlivá témata celého projektu. Děti poznávaly druhy dřeva, řešily obrázkovou šifru, určovaly zvuky lesa a stopy zvířat, rozeznávaly různé přírodní -vědy.
Velitel družstva obdržel na startu balíček, kde nalezl pro své družstvo mapu trasy, úkoly, sáček na přírodniny a to hlavní - závodní kartu na skóre. Stanoviště byla obsazena učiteli a spolužáky z devátého ročníku, kteří se podíleli na organizaci závodu. Počasí nám přálo, a tak vše proběhlo, jak mělo. Velké poděkování patří právem všem učitelům za realizaci projektu, žákům deváté třídy za velkou pomoc při organizaci závodu, žákům osmé třídy za skvělou organizaci družstev a v nemalé míře i našim milým kuchařkám Vlastě a Vlaďce za úžasné muffiny, které v cíli přišly velmi vhod nám všem. Děkujeme.
A nesmíme zapomenout na hlavní organizátorky projektu - paní učitelky Šárku Havelkovou a Ivu Suchomelovou, díky jejich zápalu pro věc a obětavosti se celá akce mohla uskutečnit.
Vyhlášení výsledků Dne Země i vyhodnocení třídních obrazů z víček od pet lahví (což byl i úkol v rámci projektu) proběhne v pondělí 22. dubna v 11 hodin v tělocvičně.