Poznávací zájezd do Anglie

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 26. 04. 2013

"Sraz byl v na chuchelském náměstí Omladiny. Jelikož chuchelská výprava celý autobus nezaplnila, tak jsme museli nejprve jet vyzvednout naše kolegy z Kladna. Když byli "kladeňáci" v autobusu, tak mohla naše cesta započít. Jeli jsme celou noc a až odpoledne jsme spatřili Paříž. Když autobus zaparkoval, tak musel mít povinnou zastávku na 8 hodin, takže jsme měli docela dost času. V Paříži jsme se setkali s památkami jako katedrála ,,Paris-Notre-Dame'', Světově proslulé Muzeum Louvre atd. Po projížďce na řece Seině vše završila nádherná Eiffelova věž. Po návratu do autobusu jsme vyrazili do takzvaného hotelu F1, z kterého jsme hned ráno vyjeli do Callais a z něj následovně do Euro tunelu který spojuje Francii a Velkou Británii. Po příjezdu do Británie jsme dojeli do přístavního města Portsmouth, ve kterém jsme navštívili slavnou loď Victory, na které se plavil kapitán Nelson a na její palubě porazil Napoleona.
Po městu Portsmouth jsme se vydali do města Plymouth a jelikož byl večer, tak jsme se rozdělili do rodin. Skoro všechny rodiny byli perfektní až na nějaké výjimky. Po celé 4 dny, co jsme byli v Plymouth, jsme byli třikrát na 3 hodinové výuce. V Plymouthu jsme navštívili Britské Národní Aquarium, ¨nádherné pobřeží Plymouth, dále jsme vyjeli do obřích skleníků nazývaných The Eden Project, a kde se nachází největší uměle pěstovaný deštný prales na světě.
Plymouth bylo za námi a my byli na cestě do Londýna. Když jsme do zmiňovaného Londýna dorazili, tak autobus musel opět stát 8 hodin. Takže jsme měli před sebou hodně nabitý program. V Londýně jsme navštívili jeho centrum, chrám sv. Pavla, Ministerstvo, slavný Big Ben, Buckinghamský palác, a vše završilo vyhlídkové kolo London Eye. Potom jsme nasedli do autobusu a hurá domů.

Martin Schönbauer, VII. třída
(Fotografie budou přidány do fotogalerie)