Sdružení rodičů

Autor: Rodiče žáků <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 04. 09. 2013

Sdružení rodičů při ZŠ Charlotty Masarykové Velká Chuchle o.s. je včetně stanov je registrováno na MV ČR.
Každý rok na podzim se v naší škole koná Valná hromada, kde je volen nový výbor z řad rodičů – zástupců jednotlivých tříd, ochotných spolupracovat na ročním programu sdružení.
Unie rodičů vznikla ve Velké Chuchli na jaře 2002 na základě aktivity rodičů dětí této školy. V roce 2013 bylo založeno nové Sdružení rodičů, které na činnost původní Unie rodičů navazuje.
Jeho cílem je spolupráce rodičů s učiteli a vedením školy při výchově a vzdělávání dětí. Jako organizace s vlastní právní subjektivitou může Sdružení získávat finanční prostředky formou členských příspěvků, grantů, sponzorských darů apod.
Takto získané finanční prostředky jsou využívány pro vylepšení vnitřního prostředí školy, např. dokoupení pomůcek pro vyučování chemie, fyziky, zeměpisu, tělesné a výtvarné výchovy, vybavení kabinetu tříd na prvním stupni, nákup stavebnic a stolních her do družiny, nákup knih, encyklopedií a slovníků do školní knihovny, podporu činnosti zájmových kroužků, bruslařská odpoledne na zimním stadionu, zakoupení dataprojektoru.
Za příspěvky a dary děkujeme.

Č. účtu : 260142881 / 0300.

Ing. Hana Lošťáková

Stanovy sdružení