IX. třída: Projekt Charlotta Masaryková

Autor: Mgr. Tomáš Hromádka <hromadka(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 09. 10. 2013

Již druhým rokem probíhá v současné IX. třídě projekt věnovaný Charlottě Garrigue Masarykové - manželce prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, po které je od svého vzniku v roce 1933 pojmenována naše škola. Žáci se postupně seznamují s životem a myšlenkami této významné ženy. V minulém roce hledali informace a fotografie na internetu, četli Listy do vězení, vedle míst v Praze, kde Charlotta žila, navštívili také Hodonín, kde je muzeum TGM.
V letošním roce projekt vrcholí - nejen v souvislosti s oslavami výročí naší školy. Žáci si připravili prezentaci, kterou zatím přednesli při dni otevřených dveří 5. října 2013 a ve své třídě zorganizovali výstavku fotografií a materiálů spojených s životem Charlotty Masarykové. Projekt je založen na týmové spolupráci a společné odpovědnosti za výsledek. Pátrání po osudech Charlotty Masarykové bude pokračovat zejména v hodinách dějepisu, dále při mimoškolních akcích a vyvrcholí v listopadu.

Prezentace IX. třídy