Vzpomínka Ing. Františka Lapáčka na vznik chuchelské školy

Autor: Mgr. Tomáš Hromádka <hromadka(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 24. 10. 2013

Dne 5. 10. 2013 se konala oslava 80. výročí vzniku ZŠ Charlotty Masarykové ve Velké Chuchli. Při slavnostním zahájení vystoupil jeden z nejstarších chuchelských občanů a někdejší starosta MČ Praha - Velká Chuchle devětaosmdesátiletý Ing. František Lapáček se svojí vzpomínkou na počátky školy. Jeho tatínek byl členem obecního zastupitelstva i místní školní rady a podílel se na stavbě školy. On sám se v devadesátých letech minulého století také zasloužil o výstavbu školní jídelny, koridorů a výtahu pro vozíčkáře v naší škole.
Kvalitu záznamu jsme museli snížit, aby bylo možné tuto unikátní vzpomínku umístit na internet.