Adopce na dálku - sponzorujeme vzdělávání devítileté Mercy z Keni

Autor: Mgr. Marek Burian <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 11. 11. 2013

Vážení čtenáři školních internetových stránek,

dovoluji si Vás informovat o rozhodnutí dětí a dospělých chuchelské školy podílet se na projektu "Adopce na dálku". Oslovili jsme Občanské sdružení Centrum Narovinu, jež se zaměřuje na rozvojovou spolupráci s cílem zlepšit vzdělávání, zdravotní péči a celkovou životní úroveň v Africe. Dalšími prioritami sdružení je přispívat k vytváření tolerantní multikulturní společnosti, zvyšovat veřejné povědomí o situaci v rozvojových zemích a prevence diskriminace a rasismu v naší společnosti. Centrum Narovinu je členem českého Fóra pro rozvojovou spolupráci (FORS) a spolupracuje na kampani Česko proti chudobě.
Z databáze dětí hledajících sponzora jsme zvolili devítiletou dívenku Mercy, jež žije na venkově v oblasti Viktoriina jezera poblíž města Kisumu Nyabondo v Keni. Důvod byl nasnadě, jelikož Mercy přišla o sponzora a od měsíce září letošního roku se pro ni hledal nový adoptivní rodič. Holčička má tři další sourozence, rodina je velmi chudá a hradit školné všem dětem je nemožné vzhledem k tomu, že rodina nemá stálý příjem. Celoroční školné činí 7 200 Kč. Školní rok v Keni začíná v lednu a je rozdělen do tří školních období (3 x 3 měsíce), mezi nimiž jsou vždy měsíční prázdniny. „Adoptované“ dítě může nastoupit do školy na začátku každého vyučovacího období – tedy v lednu, květnu nebo září (nástup do školy během již probíhajícího školního období možný není). Po ukončení každého školního období škola vystaví "vysvědčení", které "adoptivní rodič" (chuchelská škola) následně obdrží společně s dopisem od dítěte a jeho fotografií. (Některé výše uvedené informace byly vybrány z internetových stránek sdružení.)
K této zprávě přikládám taktéž několik fotografií dívenky Mercy.

Vše dobré a bezpečné Vám přeje Marek Burian