Patroni a patrončata v zoologické zahradě

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 11. 2013

K návštěvě zoologické zahrady jsme si nemohli vybrat hezčí den, než čtvrtek 24. října.
Už ráno jsme se všichni sešli ve škole: patroni (žákyně a žáci 8. třídy) a jejich patrončata (žákyně a žáci druhých tříd). Všichni společně jsme pak cestovali autobusem 244, metrem a zase autobusem do zoo. Pro některé to byla dokonce první cesta metrem a tudíž velký zážitek.
Cestu jsme úspěšně zvládli a vydali jsme se vstříc dalšímu dobrodružství. Paní učitelky objednaly v zoo pro své třídy program. Druhá A odhalila „Tajemství ježka Aladina“ a děti z druhé B zjišťovaly, „Co nosí zvířátka na sobě“. Pro osmáky byl připraven program „Etologie“. Naše programy v povodněmi poničené zoologické zahradě byly velmi zajímavé a mnoho nového nás naučily.
Po jejich skončení nám zbyl ještě čas, abychom všichni společně navštívili areál statku. Zde se nám líbilo prase Božena, nutrie, slepice, králíci ale hlavně ovce a kozy. Bylo to tu super, protože jsme si zvířátka mohli nejenom pohladit ale i nakrmit. Po prohlídce dolejší části zoologické zahrady jsme se vydali na cestu zpět do školy.
I zpáteční cesta proběhla hladce a my jsme se do školy vrátili plni nových zážitků.

Šárka Havelková