Patroni a patrončata nad knihou

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 11. 2013

Na pátek 25. října jsme si pro svá patrončata, žákyně a žáky druhých tříd, připravili pohádkový program :-) . Sešli jsme se po roce opět nad knihou. Nejdříve jsme navštívili 2. B. Po přátelském přivítání se patroni se svými malými patrončaty pohodlně usadili a Hanička Bartošová z 8. třídy četla pohádku O Otesánkovi. Druháčci dostali za úkol pozorně poslouchat a sledovat děj příběhu na obrázku, který jsme pro ně připravili. Po přečtení pohádky jsme si utvořili malé skupinky a patrončata měla za úkol nám pohádku O Otesánkovi převyprávět. Šlo jim to báječně.
V druhé části našeho setkání zněly třídou různé pohádky, které jsme si pro své malé kamarády a kamarádky vybrali. Popelka, Sněhurka, Červená Karkulka, O rybáři a zlaté rybě, Obušku z pytle ven. Dětem se také líbily pohádky naruby – O rybáři a staré botě nebo O Karkulínovi.
Podobný program jsme měli připraven i pro 2. A. Děti se už nemohly dočkat, až se k nim z vedlejší třídy přesuneme a vyhlížely nás o přestávce na chodbě. Všichni jsme se pozdravili, sdělili si poslední novinky :-) , pohodlně se usadili a Hanička už mohla začít číst. Tentokrát pohádku O třech prasátkách. I v 2. A nás děti nadchly svými výkony. Pozorně poslouchaly, krásně vyprávěly a předvedly nám, jak se naučily číst.
Čas nad pohádkovou knihou nám rychle ubíhal a nastal čas loučení. Dětem i paní učitelkám, Haně Bálkové a Monice Vlasákové, se náš program líbil a my jsme nemohli jinak než chválit, chválit a chválit! Naši malí kamarádi a kamarádky udělali za ten rok ohromný pokrok.
Myslíme, že příští rok nám na rozloučenou (budou z nás už deváťáci) přečtou pohádku oni.

Patricie Bošková