Při pietním aktu jsme vzpomínali na válečné konflikty

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 12. 05. 2014

Pietní akt 7. 5. 2014

7. 5. 2014 jsme si připomenuli před školou krátkým pietním aktem 69. výročí ukončení II. světové války v Evropě. Mezi účastníky setkání jsme přivítali zástupkyni Československé obce legionářské p. Tikalovou, člena aktivních záloh Armády ČR p. Kratochvíla a starostu Velké Chuchle p. Melichara. V krátkém proslovu p. učitel Hromádka mj. zdůraznil, že mír, který prožíváme, je zdánlivý, protože ve světě je nadále velké množství válečných konfliktů (etnických, politických či náboženských) a sporů (viz dění v nedaleké Ukrajině), a proto je třeba hrůzy války, která se našeho národa bytostně dotkla, i nadále připomínat. Závěr setkání ukončila česká hymna v podání žáků V. třídy. Následně žáci IX. třídy uctili památku padlých hrdinů u pomníku na Náměstí chuchelských bojovníků.

Foto: Pavel Kováč, ÚMČ Velká Chuchle