Poznávací zájezd do Anglie

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 15. 05. 2014

Výlet do Anglie 2014Sešli jsme se ve čtvrtek 1. 5. na náměstí Omladiny, připravení na týdenní zájezd do Anglie. Nasedli jsme do autobusu, rozloučili se s rodiči, a vyrazili na dlouhou -cestu. Společně s námi jely i děti z Plzeňské školy.
Ve Francii náš autobus najel společně s námi do velikého vlaku, který nás pod mořem svezl až do Anglie.
Po dvaceti dvou hodinách v autobusu jsme konečně vyšli na čerstvý vzduch. Právě jsme dorazili do hlavního města Anglie – Londýna. Před námi se tyčilo největší „ruské“ kolo na světě – London Eye a věž, která nese svůj název podle zvonu - Big Ben. Nejdříve jsme šli na Trafalgar Square, což je náměstí Londýna a také jeho geometrický střed. Pak následoval Buckingham Palace, projížďka lodí po řece Temži a prohlídka hradu Tower, z jehož věže jsme viděli nádherný zvedací most Tower Bridge a spousty dalších staveb. Pak nás autobus zavezl do našich náhradních rodin, ve kterých jsme odpočívali po náročném Londýnském dni. Další den, tedy v sobotu, jsme navštívili nádherné anglické venkovské vesničky plné cihlových a kamenných domů. Dále jsme byli třeba na největším anglickém středověkém hradu Warwick Castle, kde je v zahradách pevnosti největší katapult na světě připravený k výstřelu. Nebo jsme byli na slavné kamenné památce Stonehenge – kruhově vyskládané kameny, které poskládali tamní druidové pomocí páky. Také jsme navštívili univerzitní kolej Christ Church, kde se natáčel film Harry Potter. Dále jsme byli ve středověkých lázních Bath, které postavili Římané, když okupovali Anglii. Není divu, že na každém rohu v lázních jsou sochy římských válečníků. Poslední den v Anglii jsme strávili ve škole, kde jsme se učili tamní jazyk s dobrými anglickými učiteli.
Pak následovala dá se říci hrozná cesta autobusem, ve kterém jsme si uvědomili, že se nám Anglie neukázala, jaká má správně být a vypadat – ANI JEDNOU ZA CELÝ TÝDEN NEZAPRŠELO !

Oliver Bukovianský, VI. třída