Žáci IX. třídy zakončili dvouletý projekt věnovaný Charlottě Masarykové

Autor: Základní škola <skola(at)chuchle.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 15. 05. 2014

Symbolicky v den výročí úmrtí Charlotty Masarykové (13. května) zakončili žáci IX. třídy výletem do Lán dlouhodobý projekt věnovaný manželce prvního prezidenta Československé republiky.
Během dvou let pod vedením p. učitele Hromádky sbírali a třídili materiály o Charlottě Masarykové, připravovali prezentaci a následně představili její životní osudy svým spolužákům, učitelům a dalším zájemcům, kteří navštívili naši školu při oslavách 70. výročí vzniku školy. Četli a snažili se pochopit řádky Listů do vězení, které paní Charlotta psala své dceři během první světové války a rovněž navštívili místa spojená s životními osudy manželů Masarykových.
Právě v Lánech celý projekt vyvrcholil - tedy v místech, kde Charlotta Masaryková prožila své poslední chvíle, a kde je také - na zdejším hřbitově - pohřbena. U hrobu rodiny Masarykových zapálili svíčky, prohlédli si Muzeum T. G. Masaryka, Pamětní síň Alice Masarykové a Českého červeného kříže. Výlet si žáci užili za hezkého počasí a někteří z nich dokonce spatřili i současného pana prezidenta v autě, který se přesouval z Lán na Pražský hrad.