Jaký byl výlet V. a IX. třídy? Jedním slovem báječný.

Autor: Mgr. Tomáš Hromádka <hromadka(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 13. 06. 2014

Ve dnech 9. a 10. června se vypravili žáci V. a IX. třídy spolu se svými třídními učiteli na výlet do Dvora Králové nad Labem a Českého ráje.
Na palubě moderního autobusu nás přivítala slečna Vendulka, která nás po oba dva dny provázela. Od školy jsme vyjeli směr Josefov. Tato vojenská pevnost byla vybudována za vlády Josefa II. v 18. století za účelem obrany severní hranice habsburské monarchie. Nebyla sice nikdy plně využita, ale je dosud významným dokladem vojenského stavitelství. Navštívili jsme tajuplné podzemní prostory, kde jsme zažili malé dobrodružství se svíčkami. Z Josefova jsme zamířili do Dvora Králové nad Labem, kde jsme se ubytovali v moderním SAFARI kempu. A protože bylo opravdu vedro, hned jsme se vykoupali ve zdejším bazénu a vyzkoušeli i místní vířivku. Zblízka na nás hleděly žirafy a všichni jsme se těšili na návštěvu zoologické zahrady. Ta nás opravdu nezklamala. Ze safari busu jsme měli na dohled zebry, antilopy a další zvířata, v pavilonech a výbězích jsme pak obdivovali slony, nosorožce nebo třeba mořskou faunu Rudého moře. Zprvu jsme se těšili i na večerní prohlídku, ale většina dala přednost koupání v bazénu, protože teploty byly opravdu tropické. Večer jsme ulehli do stanů a docela dlouho trvalo než jsme usnuli.
Ráno byla obloha opět pokryta blankytnou modří, a tak po snídani ve formě švédského stolu jsme se naposledy vykoupali v bazénu, sbalili stany, a následně autobusem odjeli do Hořic. Městečko Hořice je známé výrobou populárních trubiček, cukrovinky, jejíž recepturu sem podle pověsti dovezl kuchař samotného Napoleona. Navštívili jsme jednu z dvanácti výroben této cukrovinky, kde jsme viděli postup výroby a mohli si koupit nejenom Hořické trubičky ale i lázeňské oplatky, které se zde také vyrábějí. Pak nás čekala poměrně dobrodružná cesta úzkými silničkami směrem ke zřícenině hradu Trosky, kterou jsme si po obědě prohlédli. Bylo to poslední zastavení celého výletu, který jsme si opravdu užili.